Linki zwrotne, zwane również odnośnikami, są kluczowymi elementami każdej strategii SEO. Niektórzy marketerzy decydują się na ich zakup zamiast zdobywania ich organicznie, aby osiągnąć wyższą efektywność.

W marcu 2024 roku Google wprowadziło znaczącą aktualizację swojego algorytmu wyszukiwania, znacząco wpływając na strategie budowania linków. Zmiana ta, znana jako „Google March 2024 Core Update”, ma na celu poprawę jakości treści internetowych i eliminację nieuczciwych praktyk wykorzystywanych do manipulowania wynikami wyszukiwania.

Content marketing stał się jednym z kluczowych elementów dzisiejszych strategii marketingowych. Odpowiednio zaplanowana kampania content marketingowa może przyciągnąć uwagę klientów, budować zainteresowanie marką, a także zwiększyć sprzedaż produktów lub usług. W tym artykule przedstawimy 10 strategii content marketingowych, które dają najlepsze efekty.

Pozycjonowanie przeważnie kojarzy nam się ze stronami internetowymi. Pozycjonować możemy jednak też inne elementy takie jak grafiki czy pliki PDF. Google również może wyświetlać je w swojej wyszukiwarce, a my dzięki temu możemy pozyskiwać ruch organicznych. Czym zatem jest pozycjonowanie grafik i plików PDF w Google? Co wpływa na ranking tych elementów? Poniżej odpowiadamy na te pytania, a także podpowiadamy jak pozycjonować te elementy.

Pozycjonowanie strony internetowej to bez wątpienia ten proces, który chcemy zakończyć jak najszybciej i cieszyć się widoczną witryną w wyszukiwarce Google. Często jednak nie mamy żadnego pojęcia ile może on potrwać, co utrudnia nam podjęcie decyzji o zleceniu i rozpoczęciu pozycjonowania. W tym tekście staramy się odpowiedzieć na to pytanie, a także podpowiedzieć, kiedy zobaczymy pierwsze efekty SEO.

Pozycjonowanie stron internetowych wbrew pozorom dzieli się na kilka typów i rodzai. Choć ogólnie mówimy o nim w kontakcie pozycjonowania standardowego - najpopularniejszego, możemy również korzystać z innych typów pozycjonowania takich jak lokalne, szerokie czy pod urządzeniem mobilne. W tym tekście odpowiadamy zatem na pytanie, czym są różne rodzaje pozycjonowania stron WWW, a także przybliżamy je.

Często chcąc pozycjonować naszą witrynę internetową, nie do końca wiemy, czym różni się optymalizacja witryny od pozycjonowania. W efekcie używamy tych pojęć zamiennie, co nie jest prawidłowe i może wprowadzić spore zamieszanie. W tym tekście odpowiadamy na pytanie, czym różnią się tak właściwie te pojęcia i czym się charakteryzują.

Wbrew pozorom, jeśli naszą witryną jest np. sklep internetowy i pozycjonuje już go wybrana przez nas agencja SEO, możemy nadal wspomagać ten proces i realnie na niego wpływać. Wiele osób uważa, że jeśli powierzy to zadanie agencji, nie ma już takich możliwości.

Google to marka, którą z pewnością zna każdy internauta. Codziennie korzystamy z wielu funkcji, a także aplikacji tej marki używając ich do załatwiania różnorodnych spraw. Ale czy tak właściwie wiemy, czym ona jest, jak działa i co oferuje? Poniżej odpowiadamy na te wszystkie pytania, a także odpowiadamy, dlaczego jest hegemonem i monopolistą w sieci.

Zamawianie tekstów w internecie na naszego bloga czy inne strony internetowe lub profile w social mediach to bardzo popularna usługa. Dziś w świecie, w którym nie mamy czasu i często też umiejętności pisania bardzo chętnie korzystamy z takich usług.

Zlecenie copywriterom napisania tekstu lub treści na naszą stronę internetową to bardzo popularne rozwiązanie. Często nie mamy samodzielnie czasu lub umiejętności, aby pisać artykuły tematyczne, wpisy i posty blogowe czy tworzyć content związany ze sklepem internetowym taki jak opisy produktów i kategorii.

Content to jeden z najważniejszych czynników zarówno przy pozycjonowaniu strony internetowej, jak i pod kątem reklamowym. Niezależnie od tego, w jakim celu go publikujemy, często pozwala pozyskiwać nam duże ilości klientów i rozwijać naszą markę. Przeważnie stawiamy na treści pisane czy zdjęcia, a nieco rzadziej na nagrania wideo.

Jeśli szukamy jakościowej strategii reklamowej, content marketing nadaje się do tego celu idealnie. Wiele marek zbudowało na nim swój profesjonalny brand, a także pozyskało gigantyczne liczby klientów.

Artykuły sponsorowane to bardzo dobre sposoby na reklamę naszej marki w sieci. Umożliwiają one zaprezentowanie się w miejscu, które gromadzi ogromne ilości użytkowników związanych z daną branżą czy kategorią tematyczną. Często jednak nie wiemy nic o artykułach sponsorowanych i obawiamy się z nich skorzystać. W tym tekście prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje o wpisach sponsorowanych, a także podpowiadamy jak reklamować się poprzez nie.

Facebook jest bardzo popularnym serwisem społecznościowym, który dodatkowo umożliwia emitowanie reklam jego użytkownikom. Szukając możliwości reklamowych, często oferowane jest nam właśnie takie rozwiązanie. Często również nie wiemy do końca, w jaki sposób uruchomić kampanię reklamową i jak skorzystać – przynajmniej próbnie z tego sposobu promocji. W tym tekście podpowiadamy jak szybko i prosto uruchomić swoją pierwszą kampanię reklamową w Facebook Ads w ciągu 30 minut.

Wyszukiwarka Google, choć indeksuje wszystkie strony internetowe w sieci, promuje zwłaszcza te, które posiadają treści odpowiedniego rodzaju. Są to tzw. teksty SEO, czyli dostosowane do wyszukiwarki Google. W tym tekście odpowiadamy na pytanie, dlaczego tak się dzieje, dlaczego Google lepiej ocenia witryny z tekstami SEO, a także jak dobrze napisać taki artykuł.

Słowa kluczowe to bardzo ważne elementy każdej strony internetowej, a także tekstów, które dodajemy na witrynę. To dzięki nim decydujemy, pod jakimi zwrotami chcemy być dostępni wyszukiwarce Google i jak chcemy być odnajdywani przez użytkowników w sieci.

Pozycjonowanie to bardzo często padająca nazwa w kontekście marketingu internetowego. Ale czy do końca wiemy czym tak właściwie jest promocja poprzez zwiększanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google? W tym tekście przedstawiamy w pigułce wszystkie najważniejsze informacje o pozycjonowaniu stron internetowych, a także podpowiadamy dlaczego należy wykonywać ten proces.

Agencja SEO to jedna z najczęściej widywanych agencji na rynku marketingu internetowego. Przeważnie jednak nie interesujemy się pozycjonowaniem i jest to dla nas tajemniczy skrót. Nie wiemy do końca czym są te agencje, jakie usługi oferują i w jaki sposób, mogą nam pomóc. Agencje otwierają jednak przed nami szeroko drzwi świata pozycjonowania i promowania naszej witryny wyszukiwarce Google. Czym tak właściwie zatem są agencje SEO? Wszystkie najważniejsze informacje w pigułce przedstawiamy poniżej.

Copywriting wymaga kreatywności, sporej wiedzy i dobrej znajomości języka. Nie mniej jednak każdy copywriter SEO potrzebuje narzędzi, które ułatwiają jego pracę i sprawią, że proces twórczy będzie przebiegał znacznie szybciej. Seo copywriter musi pisać nie tylko merytorycznie i ciekawie, ale także z zachowaniem wszystkich zasad SEO, dlatego niektóre narzędzia, są niemalże niezbędne, by tekst wyróżniał się najwyższą możliwą jakością.

W poprzednim wpisie “Po co inwestować w artykuły sponsorowane” przedstawiliśmy podstawowe informacje o tym, czy jest artykuł sponsorowany i poruszyliśmy kwestię korzyści, jakie może przynieść dla Twojego biznesu. Dzisiaj chcemy ten temat rozszerzyć i wytłumaczyć dokładnie, jak powinien wyglądać dobrze skonstruowany wpis sponsorowany oraz opisać konkretne mechanizmy tego, jak wpływa on na Twoją firmę.

Artykuł sponsorowany to forma reklamy pojawiająca się zarówno w prasie drukowanej, jak i w internecie. Jest coraz częściej wybieraną alternatywą do klasycznych materiałów reklamowych, które przyjmowane są przez odbiorców negatywnie, a co za tym idzie, gorzej spełniają swoje zadanie pozyskania klienta i zwiększenia sprzedaży.

Tradycyjny marketing staje się coraz mniej efektywny, a jego miejsce zastępuje content marketing. Czym jednak tak naprawdę on jest i jak może stać się przydatny dla Twojego biznesu?

Kiedy mówimy o SEO (z ang. Search Engine Optimization), czyli optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarkę mamy na myśli zarządzanie witryną w taki sposób, aby mogła zdobyć ona najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki. Każda wyszukiwarka posiada własne zasady, według których ranking takich wyników jest tworzonych.

Najnowsze na blogu

  • 1